Valūtas kurss

Gandrīz katrā valstī ir sava valūta, ja neskaita EU – eiro. Katras valsts valūta tiek pielīdzināta konkrētai vērtībai, pēc kuras tā tiks mainīta. To sauc par valūtas kursu. Te netiek runāts par kriprtovalūtām.

Valūtas kurss ir noteikts katrai valūtai, lai ar to varētu veikt apmaiņu pret citām valūtām. Latvijā citas valūtas vērtības tiek pielīdzinātas latam.

Kā vienas no populārākām valūtām Latvijā pret kurām tiek darīta maiņa var minēt

Nauda, eiro, centi

  1. EUR (Eiro)
  2. USD (Amerikas dolārs)
  3. GBP (Lielbritānijas mārciņa)

Valūtas maiņas rēķināšanu var veikt pats, bet tas ir diezgan laikietilpīgs process. Lai ērtāk un vieglāk varētu rēķināt dažādu valūtu kursus lietderīgi ir izmantot valūtas kalkulatoru. Vienlaicīgi ar šādu kalkulatoru iespējams rēķināt vairāk kā 90 valūtas. Visi valūtas kursi tiek atjaunoti vairākas reizes dienā, līdz ar to kalkulators strādā ļoti precīzi. Visprecīzākais valūtas kurs ir Latvijas bankas mājas lapā. Visam ir nepieciešams kalkulators, ne tikai budžetam, kad mēģinām ietaupīt.

Valūtas kalkulators būs ideāls palīgs ikdienā, ja iepērkaties ārzemju interneta veikalos vai arī pārkaitat vai saņemat no ārvalstīm naudu. Tas ir svarīgs, ja vēlaties mainīt lielas naudas summas. Piemēram, Britu mārciņu uz Eiropas eiro, kad runa iet par vairākiem tūkstošiem eiro.

Post Navigation