Labu ieradumu rādītājs

Kas ir tā lieta, kuru, atsaucoties uz savu pieredzi, varu ieteikt arī Tev? Tā ir labo ieradumu analīze.

Kas ir labs ieradums? Tas būs tas, ko es mīlu darīt, nekaitējot citiem, neievainojot citus. Tā laikam ir savas brīvības realizēšana, nepārkāpjot cita brīvību. Paši par sevi labi paradumi ir drosme, laipnība, uzmanība, cieņa, pateicība, pazemība, pacietība, iecietība. Lai nonāktu pie šīm atziņām un ieviestu tās darbībā, cilvēkam jāiziet garš ceļš.

Es mīlu pārvarēt izaicinājumus. Ja man ir no kaut kā bail vai kaut kas šķiet grūts, es šo lietu lieku uzdevumu saraksta galvgalī. Man patīk Kalifornijas Universitātes (Sandjego) tālmācības kursa „Learning How To Learn” lektores Barbaras Oklijas (Barbara Oakley) izteiciens „Eat your frogs first”*.

Sabiedrības locekļiem ik pa laikam jādzird apstiprinājums no sev svarīgiem cilvēkiem, ka tas, ko Tu dari, ir šo pūliņu vērts. Ja es vairs nedzirdu šādus apliecinājumus, man jājautā sev, ko es gūšu no sava darba, pat ja mani neatbalstīs mani tuvākie. Šis ir ļoti smags jautājums. Pilnīgi iespējams, ka labs paradums tiek izskausts tādēļ, ka sabiedrības attieksme ir noliedzoša. Tomēr īpaši ir tie sasniegumi, kuros jāiegulda kaut kas no tā, kas Tev ir ļoti svarīgs. Krīze, kā mēs tagad daudzi zinām, nozīmē attīstību.

*apēd savas vardes pirmās

Post Navigation