Kredīta neatmaksāšanas sekas

Mūsdienu straujais dzīves ritms ievieš savas korekcijas – arvien populārāki kļūst ātrie kredīti. Un ne velti – tie ir ērti un ātri noformējami, turklāt – pieejami bez ķīlas un galvojuma, vien dažu minūšu laikā. Tieši tādēļ ātrie aizdevumi tiek izmantoti visdažādākajās situācijās. Tomēr ne vienmēr cilvēki apzinās sekas, kas var piemeklēt, ja kāda iemesla dēļ ātrais kredīts internetā netiek atmaksāts.

Ja ātrais kredīts internetā tiek atdots līgumā paredzētājā termiņā, konkrētā līguma kredītsaistības tiek izbeigtas un kredītņēmējam atkal pieejami ātrie kredīti. Aizdevējs saglabā informāciju par kredītņēmēju savā datubāzē, kā arī informē klientu par jaunumiem un dažādām iespējām.

Ja kredīta atmaksas termiņš tiek kavēts, par katru kavēto dienu tiek aprēķināti soda procenti. Tie tiek aprēķināti, ņemot vērā gan pamatsummu, gan komisijas maksas. Jāatceras, ka termiņa kavējuma gadījumā, kredīta kopējās izmaksas ar katru dienu tikai pieaug.

Kā veidojas apburtais loks?

Ātrie aizdevumi, lai cik arī vienkārši pieejami, ir jāatdod. Pat, ja ātrais kredīts internetā ticis noformēts pārdomāti, var rasties neparedzēti apstākļi, kas izjauks labo nodomu atdot kredītu savlaicīgi. Turklāt, ja arī kredītu izdodas atdot laikā, dažkārt mēneša beigās atkal pietrūkst līdzekļu līdz algai, un nākas aizņemties atkal.

Situācijā, kad kredītņēmējs saprot – aizdevumu nebūs iespējams atmaksāt laikā, kā risinājums kalpo kredīta atmaksas termiņa pagarināšana.

Apburtais loks sākas brīdī, kad termiņa pagarināšana tiek veikta atkārtoti.Piemēram, ja kredīta pamatsumma kopā ar aprēķinātajiem procentiem ir 100 EUR, bet tā pagarināšana uz mēnesi izmaksā 37 Eiro, kopējās aizdevuma izmaksas ir 137 Eiro. Ja ātrais kredīts internetā tiks pagarināts vēl uz tik pat ilgu laiku, aizdevuma izmaksas sasniegs 174 eiro, tātad aizdevējs būs guvis diezgan ievērojamu peļņu.

Ar ko vēl jārēķinās?

Ja ātrie aizdevumi netiek atmaksāti laikā, jārēķinās ar vēl diviem aspektiem:

  • Iekļūšanu parādnieku reģistrā. Finanšu pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums definēt kredītņēmēju kā parādnieku Kredītu reģistrā, ja viņš kavē maksājumu ilgāk par 60 dienām, vai kavējuma procenti un soda nauda sasniedz noteiktu summu. Sabojāta kredītvēsture nozīmē, ka var tikt apgrūtināta turpmāko aizdevumu saņemšana;
  • Lietas nodošanu parādu piedziņas kompānijām. Parādu piedzinēji darīs visu, lai atgūtu parādu, turklāt, par to vēl paprasīs krietnus procentus.

Kā aizņemties atbildīgi?

Ātrie kredīti ir vilinošs piedāvājums, kas spēj atrisināt visdažādākās situācijas, taču tas ir ļoti nopietns lēmums, tādēļ pret to nevajadzētu izturēties bezatbildīgi. Pirms kredīta noformēšanas rūpīgi izvērtē kredīta nepieciešamību un savas iespējas to atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā. Bet, ja radušies kādi sarežģījumi, svarīgi risināt tos savlaicīgi, nevis nelikties ne zinis – te ieteicams vērsties pie aizdevēja, sadarboties un meklēt labāko risinājumu.

Post Navigation