Kā pareizi apieties ar finansēm laulības šķiršanās laikā?

Daudzi cilvēki apprecas, bet pēc laika rodas nesaskaņas vai domstarpības, tādēļ cilvēki izlemj šķirties un iet katrs uz savu pusi, bet tas nav nemaz tik vienkārši, jo daudzi īpašumi un kopdzīves laikā nopelnītais ir jādala un pusēm, tādējādi viens var pazaudēt ļoti daudz savas mantas, kamēr otrs daudz, ko iegūs savā īpašumā. Visgrūtāk iet tiem, kuri nevar mierīgi izrunāt kā notiks mantas dalīšana, tad tas viss ievelkas un aiziet līdz tiesai un pēc kāda laika tikai viss noskaidrojas.

Tādēļ, šķiroties ar otru partneri visgudrāk sākumā ir izrunāt visu mierīgā ceļā, ja otrs nav apmierināts ar to, tad atliek tikai tiesa. Tiesā visu dalīs uz diviem, visu ko esat nopelnījuši vai nopirkuši kopdzīves laikā, tādēļ vajadzētu uzreiz domāt par kopējiem kredītiem, piemēram, mājas kredīts, mašīnas kredīts u.c. Ja esat ņēmuši kredītu kopdzīves laikā kopā, tad otrs partneris nevarēs pārrakstīt kredītu otru cilvēku. Tiesa varbūt pieņems to, ka būs kopīgs konts, uz kuru abas puses sūtīs vienādu naudas summu katru mēnesi, kamēr nebūs nomaksāts kredīts.

Arī iekrājumus, jādala būs uz pusēm, visu ko abi partneri ir ietaupījuši vai iekrājuši, tiesa to visu sadalīs. Tāpat arī ar mantu, piemēram, ja dzīvoklis ir uz viena cilvēka vārda, tad viņš pirms tiesas var ātri pārdot dzīvokli vai izdarīt kaut ko, lai tam krītas vērtība, tad otram tiks mazāk. Galvenais ir pieiet visa no pareizās un gudrākās puses, lai beigās nepaliktu ar bezvērtīgāko un nevajadzīgāko īpašumu daļu. Tāpēc vajag kārtīgi apdomāt finanses, labāk vērsties pie advokāta, kas varēs palīdzēt un varēs novērtēt situāciju un rast pareizo atbildi.  Svarīgi ir nekrist panikā un apdomāt visu, jo nauda ir un paliek nauda, un tās vērtība nekrīt, tādēļ jārīkojas gudri un jāmēģina caur tiesu pierādīt kurš ko ir pircis laulības laikā, bet vissvarīgāk ir vērsties pie cilvēkiem, kuri palīdzēs mantas atdabūšanā.

Post Navigation