Kā ietaupīt, veidojot puķudobi

Nāk pavasaris, un dārzniecības tēma kļūst aizvien tuvāka. Nav gan kur steigties, jo ierastie puķu stādu pirkumi vēl var pagaidīt – pieredzējušas tantes zina teikt, ka pirms maija beigām stādīti augi klajā laukā aizvien vēl ir salnu apdraudēti. Lai nenāktos stādīt otrreiz, daži iesaka pat sākt izstādīšanu dārzā jūnija pirmajā nedēļā.

Tomēr tiem, kam svarīgs ne vien košums, bet arī aktuāls līdzekļu ietaupījums, ir vērts iegaumēt dažus vienkāršus, bet efektīvus paņēmienus, kā, izdodot mazāk naudas, tikt pie labiem rezultātiem. Un tad gan ir jāsāk tūlīt.

Tā kā ir vēl tikai marta sākums, īstais laiks iepirkt puķu sēklas. Ja rocība ir šobrīd jāierobežo līdz minimumam, der atcerēties, ka viena paciņa sēklu, atkarībā no to šķirnes, var maksāt tikai pāris desmitus centus. Ar to iespēsi var veselu puķudobi un izveidot viendabīgu augu paklāju. Ja Tavas iespējas ir mazliet plašākas, rūpīgi izvēlies puķu sēklas no dažādām šķirnēm. Ideāli, ja izvēlei var veltīt pietiekami ilgu laika sprīdi – lai tā nenotiek, skrienot pusdienlaikā gar puķu sēklu stendiem lielveikalā un rezultātā iegūstot iznākumu, kas tālu no gribētā. Katru dienu, izvēloties vienu sēklu paciņu, saņemsi daudzveidīgu puķu klāstu jau pēc trim mēnešiem.

Kastītes, kas nepieciešamas sēšanai, var, protams, iegādāties dārzkopjiem domātajos veikalos. Taču pilsētas dzīvoklim, kam ir viens balkons, daudz sējamā materiāla nemaz nevajadzēs. Ziedu pirmajai „gultiņai” vari izvēlēties tukšas kurpju kastes vai saldējuma kastītes, kuras izklāj ar izmantotiem iepirkumu maisiņiem. Izmanto tukšās pudeles. To apakšējo daļu var likt lietā kā podiņus, bet, novietojot uz mazāka izmēra pudeles citas pudeles caurspīdīgu apakšu ar lielāku diametru, izveidot „siltumnīcu”.

Nākamais solis ir zemes iegāde. Maisos nopērkamais materiāls ir ļoti daudzveidīgs – no zemes gurķiem līdz papardēm. Taču padomā – varbūt Tavi paziņas dzīvo piepilsētā, kur mājai apkārt ir dārzs? Siltajā ziemā kurmji rakuši visu sezonu, arī tagad mazie neģēļi strādā ar melnu muti. Ja esat dzīvības aizstāvji, gūstiet kādu labumu arī no ne tik vēlamās dārza ainas. Sarociet uzrakto zemi spaiņos un izmantojiet sēšanai. Gan dārzs tiks izlīdzināts, gan līdzekļi uz augiem vajadzīgās zemes rēķina ietaupīti. Daži zemi sajauc ar tobrīd izmantotiem tējas vai kafijas biezumiem.

Pēc tam tikai jāsāk sēt. Interesanti ir ieteikumi zemes mēslošanai. Kalciju var iegūt, smalki samaļot olu čaumalas. Daudz minerālvielu satur dārzeņu novārījums, ar to laisti savu mazdārziņu. Pat daudzdzīvokļu māju iemītnieki var padomāt par gudriem veidiem, kā uzkrāt lietus ūdeni. Tuvojoties lietus sezonai, var vienkārši lietus laikā izskriet līdz notekcaurulei un iekrāt mazliet ūdens trauciņā, kāds nu virtuvē būs pa rokai. Laisti ar izkausētu sniegu. Ar lietus ūdeni laistīti augi noteikti jutīsies labāk. Aspirīns tiek ieteikts augu labākai veselībai. Tas satur salicilskābi, ko iegūst no vītolu mizas. Laistot ar aspirīna šķīdumu, vērojiet, vai un kā augu stāvoklis uzlabojas. Aspirīnā esošās vielas palīdz augiem straujāk augt, kā arī aizsargā no dažām slimībām. Laistīšanai Tev vēlāk būs jāiegādājas neliela lejkanniņa, bet līdz tam var izlīdzēties ar tējkannu, kausiņu vai bērnu rotaļu lejkanniņu.

Kad pienāks laiks dīgstus piķēt jeb izstādīt retāk, laba ideja ir izmantot avīžu papīru podiņu veidošanai. No papīra pagatavo cilindrus vajadzīgajā diametrā, novieto tos kastītē, kurā ir mazliet zemes, un ieber cilindros augsni. Izveidojot attiecīga lieluma bedrītes, dīgstus izstāda vajadzīgajā dziļumā.

Post Navigation