Kā ietaupīt uz mobilā telefona rēķina

TelefonsTelefona rēķins bieži pārsteidz ar negaidītiem cipariem, un ne vienmēr gluži pozitīvā nozīmē. Pārsvarā tā ir lietotāja neuzmanība, kas ļauj telefona rēķinam pieaugt līdz neparedzētiem apmēriem, un tā nav tikai tarifu plāna izvēle, kas palīdzēs rēķinam izskatīties iepriecinoši. Ir daži paņēmieni, kurus izmantojot, Tavs telefona sarunu, īsziņu un mobilo datu ietaupījums pārvērtīsies par vēl vienu ienākumu avotu. Jo, kā zināms, palielināt savu kapitālu iespējams ne vien ar naudas pelnīšanu, bet arī ar tās taupīšanu.

Ja Tev ir mobilais telefons, Tu droši vien jau sen (vai arī, gluži otrādi – pavisam nesen) esi pārliecinājies, cik ērtas iespējas piedāvā šī sakaru iekārta. Vajadzīgajā momentā Tu pavisam vienkārši vari atvērt google meklētāju un uzzināt par visu, kas konkrētajā brīdī interesē – no puķu šķirnes, kas Tev iepatikusies, bet kuras nosaukumu nezini, līdz svešvārdu skaidrojumam dzimtajā valodā. Tomēr jāņem vērā, ka interneta lietošana nav visu mobilo telefonu operatoru tarifu plānos iekļauts pakalpojums. Bieži ir tikai neliels apjoms datu, kuru saņemšanu bez maksas nodrošina Tavs operators. Tālākā interneta lietošana ir par maksu. Pārliecinies, ka operators ir paredzējis brīdinājuma sms nosūtīšanu, lai Tu pats varētu izvēlēties, pieslēgt interneta lietošanu par papildus samaksu, vai nē. Tavam telefonam noteikti ir arī wi-fi pieslēguma iespējas. Tas nozīmē, ka Tu vari izmantot tuvumā esoša raidītāja interneta pieeju, ar noteikumu, ka zini tā paroli. Izmanto wi-fi kafejnīcās, lielveikalos un pie draugiem. Paroles sabiedriskās ēdināšanas vietās parasti var uzzināt, pajautājot viesmīlim. Lattelecom free wi-fi pieeja ir bez maksas daudzviet Latvijā. Ir tikai jānoskatās dažu sekunžu gara reklāma, un Tu tiec pieslēgts tīklam.

Parasti tarifu plāni piedāvā noteiktu ziņu skaitu, kas iekļauts pamata paketē. Pārskati adresātu sarakstu. Varbūt daļu īsziņu Tu vari nosūtīt, izmantojot datoru un e-pastu. Tiesa, tas varbūt nav tik ērti, ja dators vienmēr nav pa rokai. Tādā gadījumā izvērtē katras īsziņas sūtīšanas nepieciešamību. Bieži vien ziņa rodas, pakļaujoties impulsīvai vēlmei, nevis konstruktīvas sarunas risināšanai. Varbūt nogaidīšanas stratēģija liks ne vien ietaupīt, bet pat izsvērt, vai Tavs ziņojums ir patiešām svarīgs.

Post Navigation