Kā ietaupīt uz izdevumiem Dzimšanas dienai

Katra namamāte un namatēvs gribētu lepoties ar agri izplānotu, izdevīgi organizētu un izcili novadītu pasākumu. Taču realitāte bieži izrādās citāda. Ballīte top pēdējā brīdī, steiga un neplānoti atgadījumi rada haosu un nekārtību. Tomēr ir daži ieteikumi, kuriem sekojot, arī pēdējā brīža svinības var izvērst par priekpilnu un aicinošu pasākumu gan pašiem organizatoriem, gan viesiem. Tikai jāsāk rīkoties, drosmīgi ļaujot vaļu iztēlei, lai jau tā novilcinātais darāmais nepārvēršas par nodarbi, kas jāveic ar sakostiem zobiem pienākuma pēc.

Lai no tā izvairītos, jāsāk ar to, kas ir pa rokai

Šis padoms vieš aizdomas par iespējamu paviršību, bet patiesībā tas ir viens no radošas pieejas atbalsta punktiem. Ja ir jārīko ballīte, tātad kaut kas noteikti ienāks prātā vispirms. Piemēram, ielūgumi. Ja laika limits spiež izvēlēties citus ielūgumu izsūtīšanas veidus, kā skaisti noformētas pastkartes, tad jāķeras pie citiem sakaru līdzekļiem. Telefona īsziņas vai e-pasta ielūgumus var izsūtīt stundas laikā, turklāt teju bez maksas.

Jāsastāda sīks ballītes plāns

sevišķi svarīgi ņemt šo padomu vērā, rīkojot izklaides bērniem. Šeit var izpausties vēlmēs, cik vien tīk. Ja ir budžets, tad vienkārši atkritīs nopietnākus izdevumus prasoši plāna punkti, bet arī tos iespējams iekļaut mazbudžeta vakaram atbilstošos tēriņos.

Kad tas izdarīts, jāķeras pie iepirkumu saraksta sastādīšanas. Tajā jābūt ietvertam visam, kas tiks izmantots vakara gaitā un nav atrodams mājās. Detalizēts iepirkumu saraksts ļauj izvairīties no budžeta pārtērēšanas.

Mājas dekorēšana

Veikalos Jysk, Drogas, Duni, daudzu pārtikas preču ķēžu lielveikalos tiek piedāvātas lētas preces, ko var izmantot dekorēšanai. Lentes, krāsains papīrs, baloni, sveces šeit atrodami arī par pazeminātām cenām. Audumu veikalos nocenotie audumi var noderēt, piemēram, krēslu apvilkšanai – tie, kombinācijā ar interesantiem pušķiem un siešanas veidiem, var izskatīties pat karaliski. Var izmantot A3 formāta baltas lapas, uz kurām tiks rakstīti apsveikumi jubilāram: pie katras lapas tikai jābūt dažiem zīmuļiem vai flomāsteriem.

Mūzikas izvēle

Kas tas par „tusiņu” bez mūzikas. Var sastādīt youtube dziesmu sarakstu atskaņošanai vakara gaitā. Var arī iepriekš sameklēt konkrētu dziesmu failus mp3 formātā (vieglākai meklēšanai meklētājprogrammā dziesmas nosaukumam pieraksta [mp3], piemēram, Aijā žužū lāča bērni [mp3]).

Post Navigation