Monthly Archives: January 2015
You are browsing the site archives by month.
Kredīts pret auto ķīlu EUR 8394.94

Kredīts pret auto ķīlu EUR 8394.94 no 3 līdz 60 mēnešiem.

Kredīts pret auto ķīlu EUR 8252.66

Kredīts pret auto ķīlu EUR 8252.66 no 3 līdz 60 mēnešiem.

Alūksnē topošajiem mediķiem piešķir stipendijas

Ķirurģijas rezidents rīdzinieks Ernests Kasparsons Alūksnes slimnīcā sāka strādāt pirms gada. Topošais mediķis atzīst, valda uzskats, ka reģionu slimnīcās nav izaugsmes iespēju, prestižs strādāt ir tikai Rīgā. Tomēr viņš vērtē tie ir tikai stereotipi, un paša izvēle esot bijusi pareiza. Tiesa pašvaldībām būtu vairāk jādomā kā piesaistīt jaunos speciālistus. Alūksnes piedāvātā stipendija medicīnas studentam ir būtisks atbalsts. Alūksnes slimnīcas ķirurgs Valdis Skulte stāsta, ka pēdējo gadu laikā jauni ārsti slimnīcā nav ienākuši. Mediķis vērtē, ka ar laiku tomēr nāksies atgriezties pie lietām, kas mūsdienās reformētas vai atzītas par novecojušām. Kā, piemēram, valsts noteikta jauno ārstu sadale, daudzās Latvijas slimnīcās ļoti jūtams lora trūkums, jo jauno speciālistu ir maz un tie paši paliek strādāt galvaspilsētā. Alūksnes pašvaldība stipendijas piešķīrusi ar nosacījumu, ka pēc rezidentūras pabeigšanas jaunie mediķi šajā slimnīcā nostrādā vismaz piecus gadus.

Asinsdonoru diena Valsts robežsardzes koledžā

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles darbinieki atgādina, ka par spīti tehnoloģiju attīstībai, mākslīgās asinis vēl nav izgudrotas. Tāpēc Rēzeknē Valsts robežsardzes koledžas jauniešu un mācībspēku iniciatīva nodot asinis ir augstu vērtējama. Dažādos laika periodos Valsts asins donoru centrā nepieciešamas dažādas asinsgrupas. Asins donoru diena Valsts robežsardzes koledžā šogad aizritējusi jau trešo reizi un jauniešu atsaucība tikai augusi. 130 Valsts robežsardzes koledžas pastāvīgā un apmācāmā personāla pārstāvji, Valsts asinsdonoru centra asins krājumus papildināja ar aptuveni 60 litriem asiņu.

Latgalē aicina rūpēties par sabiedrības saliedētību

Ieejot Ludzas 2. vidusskolā, kur mācās krievu valodā runājoši skolēni, ikviens tiek piefiksēts ar video novērošanas sistēmu.

Elektrības rēķinu mazina uz drošības rēķina

Pirmā maija iela ir arī A13 auto ceļš, kur vidējā auto plūsmas intensitāte ap 4000 automašīnu diennaktī, no tām ceturtā daļa smagie transportlīdzekļi. Pagājušajā gadā veikta ceļa seguma nomaiņa, tomēr nepieciešama ietvju un gājēju pāreju labiekārtošana. Maltas pagastā dzīvo teju 3000 iedzīvotāji, kuri pēc pulkstenis 11 vakarā tiek pakļauti riskam, jo tiek izslēgts viss apgaismojums pagastā, tai skaitā arī ‘’Latvijas valsts ceļu’’ pārvaldībā esošajās ielās. Retos gaismas starus dod veikala skatlogi un garām braucošās automašīnas. Šāda situācija radusies, jo pagastā visa apgaismes sistēma saslēgta vienā tīklā un nav iespējams atsevišķi izgaismot ‘’Latvijas valsts ceļu’’ pārvaldībā esošās ielas. Turklāt Maltas pagasta pārvaldes vadītājs neuzskata apgaismojuma trūkumu par problēmu. Kā ziņo Valsts policija, jau šobrīd Rēzeknes iecirkņa teritorijā, notriekti 16 gājēji un divi gājuši bojā.

Iespējas meklē Ķīnas tirgū

Īstas pārmaiņas gaļas pārstrādes uzņēmums ‘’Kurzemes gaļsaimnieks’’ piedzīvojis pēdējo četru gadu laikā. Ražošanas attīstībā ieguldīti vairāk nekā 10 miljoni eiro. No jauna uzbūvēts gaļas pārstrādes komplekss, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu. Kā atzīst viens no 250 uzņēmuma darbiniekiem, šobrīd esot visi priekšnosacījumi ražīgam darbam.  Vienā dienā uzņēmumā tiek saražotas 15 tonnas gaļas izstrādājumi un 90 tonnas svaigās gaļas. Liellopi un cūkas tiek iepirkti gan Latvijā, gan arī Lietuvā un Igaunijā. Savukārt daļa gatavās produkcijas tiek eksportēta uz, aptuveni, 10 Eiropas valstīm. Šogad esot bijis plāns apgūt Krievijas tirgu, kas diemžēl izpalicis, taču tā vietā pavērušās iespējas Ķīnā.

Olaine pirmā pabeidz zemes reformu

Olaines pilsētā ir gandrīz 700 hektāru zemes, uz kuras atrodas gan dzīvojamās ēkas un sabiedriskās ēkas, gan arī rūpnīcas.

EK atbalsts 7,7 miljoni piensaimniekiem liekas pārāk mazs

Karjeras dienā noskaidro nākotnes plānus