Monthly Archives: December 2014
You are browsing the site archives by month.
Mednieku kolektīvi saņem dzesētavas

Dzesētavām, kas paredzētas Āfrikas un klasiskā cūku mēra ierobežošanai, kā arī PVD nodrošināšanai ar izmeklēšanai nepieciešamajiem paraugiem, pieteikušās 105 novadu pašvaldības.

Pedagogi uzstāj, ka izmaiņām viņu atalgojumā ir jābūt

Šobrīd pedagogus daļēji var uzskatīt par brīvprātīgā darba veicējiem, pauž Mazsalacas vidusskolā. Skolotājiem tiek atmaksāts darbs par mācību stundām, neliela samaksa ir par individuālo darbu ar skolēniem, tāpat viņu mājas darbu labošana un sagatavošanos mācību stundai. Taču par pārējiem darbiem, skolēnu sagatavošanu olimpiādēm, zinātniski pētnieciskajiem darbiem, dažādu pasākumu organizēšanu un citiem skolotāji atalgojumu nesaņem. Mazsalacas vidusskolā piebilst, lai gan viņiem situācija vēl nav tā kritiskākā, kā citās lauku skolās, tomēr neadekvātais atalgojums atstājis negatīvu iespaidu un sekas tam ir pedagogu trūkums. Laukos ļoti grūti ir piesaistīt jaunos skolotājus un skolotājus pusslodzei. Tāpēc mazsalacieši pauž cerību, ka ieguldītais darbs jauno pedagogu finansēšanas modeļa izstrādei nebūs bijis veltīgs.

Piemin politiski represētos

Politiski represēto apvienība Ventspilī ir ļoti daudzskaitlīga, 1989. gadā reģistrēti vairāk, kā 300 biedru. Apvienība jau pirms 25 gadiem Ventspils rajona vietā izvēlējās lietot latvisko novads, bet pirmo piemiņas plāksni atklāja pie Ventspils dzelzceļa stacijas, padomju milicijas darbinieku klātbūtnē.

Skaidro izmaiņas elektrības tirgū

Regulatoru dienās Rēzeknē eksperti informēja iedzīvotājus par gaidāmo brīvo elektroenerģijas tirgus atvēršanu, par iespējām ātrāk un ērtāk pirkt elektroenerģiju.

Kredīts pret auto ķīlu EUR 8110.37

Kredīts pret auto ķīlu EUR 8110.37 no 3 līdz 60 mēnešiem.

Kredīts pret auto ķīlu EUR 7968.08

Kredīts pret auto ķīlu EUR 7968.08 no 3 līdz 60 mēnešiem.

Par mājokļa iegādi – tiem, kuri plāno

Mājokļa iegāde ir viens no lielākajiem dzīves finanšu lēmumiem. Ir daži padomi, kas palīdzēs Jums izlemt, vai Jūs varat atļauties spert šādu finansiālu soli.

Mājokļa iegāde ar kredīta palīdzību

Ja vēlaties iegādāties mājokli, ir sastopami dažādi scenāriji un aizdevums no ģimenes locekļa vai drauga var aizpildīt radušos finanšu plaisu. Bet šādi kredīti var arī sarežģīt personiskās attiecības. Ja Jūs izvēlaties šo kredīta veidu, dariet to pareizi, aizsargājot Jūsu attiecības ar oficiālu un juridiski atzītu kredīta līgumu.

Kāpēc pārkreditēties?

Daži hipotēkas līgumi ir pārāk neelastīgi. Piemēram, hipotekārā kredīta līgums var neļaut naudas atlaides vai atlaides par ātrāku kredīta atmaksu. Māju īpašnieki, kuriem ir hipotekārās saistības, var vēlēties pārskatīt savus pašreizējos līgumus, iekļaujot elastīgus noteikumus. Nerunājot par atlaidēm vai atlaidēm par agrāku atmaksu, elastīgs hipotekārais līgums var ietvert arī noteikumus par pielāgojamām procentu likmēm.

Kredīts pret auto ķīlu EUR 7825.79

Kredīts pret auto ķīlu EUR 7825.79 no 3 līdz 60 mēnešiem.